вторник, 13 марта 2018 г.

Класний керівник
11-А класу
Відкритий урок
Опис досвіду роботи

Відкритий урок

Відкритий урок на тему

 «Тотожні перетворення виразів, які містять квадратні корені»
Алгебра 8 клас


Мета уроку:
         формувати навики спрощення виразів виконувати відповідні перетворення; додавати, віднімати, множити вирази з коренями, систематизувати знання учнів про квадратний корінь.
              Розвивати вміння застосовувати знання в нових умовах, розвивати логічне мислення, пам'ять, культуру математичних записів, розвивати інтелектуальні та творчі здібності учнів.
              Виховувати  працьовитість та позитивне ставлення до навчання, прагнення до самовдосконалення.
Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь.


Хід  уроку
                                            
                                            Уміє  розв’язувати  задачі  той, хто  їх  розв’язує
                                                                                                   Дьордь Пойя

I. Організаційний момент
     
II. Перевірка домашнього завдання
          Самоперевірка правильності виконання завдання проводиться за записами на слайді.




III. Повідомлення теми, мети уроку
         Головний об'єкт тотожних перетворень…… ( ребус   КОРІНЬ )

       На попередньому уроці  ви ознайомились з означенням арифметичного квадратного  кореня та його властивостями, з деякими перетвореннями, а саме:
·        винесення множника з-під знака кореня;
внесення множника під знак кореня.
      
      Які ще дії ми можемо робити?
· додавати вирази з коренями
· віднімати вирази з коренями
·множити вирази з коренями

    
       Сьогодні на уроці ми продовжимо тему «Тотожні перетворення виразів, які містять квадратні корені»,а саме додавати, віднімати та множити вирази із коренями.
      
      Поняття квадратного кореня і дій з ними є основою для багатьох тем у подальшому курсі математики.
      
       В нашому житті кожна людина повинна ставити собі мету та досягати її, а для багатьох з нас повинен бути ще й особистий рекорд.

      А чи знаєте ви, де зібрані всі рекорди? Правильно. В книзі рекордів Гіннеса
    

        Тому наша мета уроку


IV. Актуалізація опорних знань.

        Чи можна додати  +   .  Чому?   ( Немає спільного підкореневого виразу)

         А як це можна зробити?   ( Винести множник з-під знака кореня)


V. Вивчення нового матеріалу.







VI. Удосконалення знань, умінь і навичок.

А тепер закріпимо ці вправи з підручника.



ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА.

1.     Вправи для тренування зору.
-         Почергово розглядати малюнок на дошці та парті (3-5разів).
-         Подивитись догори, донизу, праворуч, ліворуч.
2.     Вправи для профілактики шийного остеохондрозу.
-         Голову нахилити до підборіддя, назад, торкнутися лівого, правого плеча.
-         В положенні сидячи, по черзі торкнутись кожною рукою підлоги

Розв'язування задач з нестандартним рішенням.
Визвати дитину до дошки для розв'язання завдання підвищеної складності

№ 528 (Б)
                                           2
(    )











                 


                 




                Самостійна робота.  (По закінченню учні виконують взаємоперевірку)




                         


VII. Підведення підсумків уроку.
VIII. Домашнє завдання.
 Диференційоване домашнє завдання. Початковий, середній, достатній і високий рівні.


         Так як дата уроку 14 лютого, розв'язати кросворд , де ключовим буде слово  «ВАЛЕНТИН»